Zapraszamy na Tydzień Otwartej Nauki w BUWr

W dniach od 21 do 27 października 2024 r. odbędzie się kolejny międzynarodowy Tydzień Otwartego Dostępu. Z tej okazji Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu przygotowała wydarzenia promujące Otwartą Naukę, m.in. konkurs i spotkania z przedstawicielami wiodących wydawnictw, które subskrybuje Uniwersytet Wrocławski.

Wszystkie spotkania są prowadzone nieodpłatnie, jednak ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Linki do rejestracji znajdziecie poniżej.

CAMBRIDGE

Czasopisma Cambridge University Press w otwartym dostępie - spotkanie z Panem Leszkiem Czerwińskim, przedstawicielem Wydawnictwa.

• kolekcje CUP subskrybowane przez Uniwersytet Wrocławski
  • polityka Wydawnictwa po transformacji
  • udostępnianie wszystkich czasopism kolekcji CUP w otwartym dostępie

Termin spotkania: 22 października, godz. 11:00, budynek BUWr (sala konferencyjna nr 3, poziom 0)

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału poprzez formularz online: Link do rejestracji.

OXFORD

Publikowanie w czasopismach naukowych – spotkanie z Panią Marzeną Giers-Fidler z wydawnictwa Oxford University Press

• proces publikowania w czasopismach naukowych OUP
  • zagadnienia dotyczące: wyboru czasopisma, procesu przesyłania artykułów do publikacji
  • przygotowanie rękopisu i jego kluczowych sekcji oraz wyboru licencji

Termin spotkania: 25 października, godz. 11:00, budynek BUWr (sala konferencyjna nr 3, poziom 0)

QUIZ

Z okazji międzynarodowego Tygodnia Otwartego Dostępu zapraszamy do udziału w konkursie. Do wygrania 20 kodów do e-czytelni Legimi.

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytania w quzie dotyczącym zagadnień Otwartej Nauki i Otwartego Dostępu w dniach 21–27 października 2024. O przyznaniu nagrody zadecyduje liczba zdobytych punktów oraz czas wypełniania formularza.

Link do Quizu

Przed rozpoczęciem quizu prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym Regulaminem konkursu

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Zespołem E-zasobów z Sekcji Informacji Naukowej BUWr: sin.bu[w]uwr.edu.pl